Dark

Závěrečná slova Karla Kryla (1993)

Vlado Havran
Subscribe
Views 88 450
97% 838 19

Published on

 

Mar 19, 2017

Share:

Link:

Download:

Loading link...

Add to:

My playlist
Watch later
Comments 88
šamot0506
šamot0506 Day ago
Karel byl vzácný člověk a proto ho opilec a zaprodanec Havlu nechtěl vzít do politiky aby mu do toho nekecal.
Václav Špaček 2
Václav Špaček 2 13 days ago
Řekl to v roce 1993
Milan Lehotský
Milan Lehotský 13 days ago
Nuž, Karle Kryle, opäť platí: Nejsme na kolenou - ryjeme držkou v zemi! Žiaľ...
Stanislav Hondl
Stanislav Hondl Month ago
Hami hami hami,ale některým je i to málo
Stanislav Hondl
Stanislav Hondl Month ago
Karel Kryl byl příliš inteligentní člověk, na tuhle zkurvenou dobu
Norbert Sarkozy
Norbert Sarkozy 2 months ago
👍✔veľmi velky človek!
Bafbaf66
Bafbaf66 4 months ago
Svatá slova
Lukáš Tkadlec
Lukáš Tkadlec 5 months ago
Druhý Masaryk!
Josef Balvin
Josef Balvin 7 months ago
Byl nepohodlny Havlovcum. Buhvi proc a z jakeho duvodu zemrel. Byl odvazny a ja ho pred prevratem neznal nemel ho rad. Omlouvam se mu a doufam, ze mi odpusti. Havla jsem taky neznal a jen skoda, ze mu Karel nenakopal zadek fyzicky. Udelal to pouze tim, ze rikal pravdu, ktera se Havlovi nelibila.
Stínač Dutohlav
Stínač Dutohlav 8 months ago
Pane Kryl - serete mě
reportik
reportik 8 months ago
Karle, chybíš nám
21Daninka7
21Daninka7 8 months ago
Děkuji za uvedení,každá vzpomínka na kamaráda s dobrým srdcem je hezká..*
Peter Pepich
Peter Pepich 8 months ago
červeným bol nepohodlný,nemohli počúvať pravdu
KTQ-12 21
KTQ-12 21 8 months ago
A tem novym byl jeste nepohodlnejsi, proto jej havloidi tak rychle odstavili a tak moc jej nenavideli, vic nez ti komousi
Dajmond Daj
Dajmond Daj 8 months ago
Není možný celý život vidět kolem sebe jenom nepřátele,pakáž a já nevím co pan Kryl rád tak sebemrskačsky ze sebe pouštěl. Vidím jeho tvorbu především jako formu určité deprese a nespokojenosti s okolím v jakékoliv době. Tohle video mi to absolutně potvrdilo. Vidět zas jen negaci v roce 93 to chce asi talent. Holt svádět svý mizérie na ostatní je to nejjednodušší co jde. A já se divím kolik lidí tuhle uplakanou čecháčkovskou vlastnost v uměleckém stvárnění ještě 30 let po převratu obdivuje.
Ota Bálek
Ota Bálek 5 days ago
@Jarda Zeman Bylo třeba zhasnout,jak se tehdy říkalo,aby ten kapitalismus mohl vzniknout a hlavně nezávidět,mnoho zlodějů by mohlo znejistět a nevydařil by se jim podnikatelský záměr a museli by ještě nakonec emigrovat jako páni :Kožený,Krejčíř atd. a tak trvalou platnost mněla a má anekdota z dob ještě předlistopadových a polistopadových:společnost se dělí na proletáře,Ti co kolem nás proletí v luxusních limuzínách,budovatele-Ti co budují z cizího vlastní a spekulanty,všichni ti ostatní co spekulují jak vyjít s měsíčním příjmem......
Jarda Zeman
Jarda Zeman 6 months ago
Měl raději slepě tleskat novému režimu, který se ukázal být stejně špatný, jako ten předchozí? Když zloděj nahradí zloděje, nelze mít radost a mlčet. On věděl, jak může kapitalismus a demokracie fungovat a díky svému přehledu a zkušenosti a díky znalosti některých osob, dokázal odhadnout, že směr, kterým se ubíráme, je špatný. Možná jen netušil, jak až moc špatné to bude.
The Czech one
The Czech one 7 months ago
Nedivím se mu, a radost na chvilku měl. Nejdřív to byla deprese z okupace, pak to byla radost ze svobody a pak opět deprese z toho jak se převrat vyvinul.
conubium
conubium 8 months ago
Lidi, nejhorší je, že místo výměny názorů je mezi obyčejnými lidmi hádka, kdo je větší hajzl, že společnost se polarizuje tak, aby si záviděli měšťané a vesničané, živnostníci a zaměstnanci... a smysl pro hodnoty a slušnost je přeřván. Lidi, nedovolte jim to válečné podhoubí, tu blbou náladu a buďte zase lepší, vstřícní, jako např. při povodních a mějte se rádi. Prokažte ohleduplnost zítra na silnici, nepodlehejte tlakům a zastavte se. Jinak ten život nám všem bude stát za h....
Jarda radiosiesta
Jarda radiosiesta 8 months ago
Tohle řekl moc krásně. V Praze o jeho písně nebyl zájem. Tak dopadl člověk, co řekl pravdu. Pakáže je tolik...
Palo Hamza
Palo Hamza 12 hours ago
Nakoniec skončil u nás na Slovensku a sme mu za to doteraz vďační !!!!!
Kudy Rudy
Kudy Rudy 13 days ago
A tý pakáže je v nás ještě víc. To je důležité si uvědomit.
Bai Š.
Bai Š. 8 months ago
v Praze zájem byl, ale myslím, že nebyl podporován z jiné strany... na jeho pohřbu byly tisíce Pražanů
Vašek Svatý
Vašek Svatý 9 months ago
Občanské fórum, ve zkratce OF, bylo politické hnutí, které vzniklo dva dny po začátku „sametové revoluce“ v Praze jako široká, spontánní platforma občanských nezávislých aktivit. OF odmítalo totalitní komunistický režim. Později se OF orientovalo politicky do pravého středu. Prvním neformálním lídrem hnutí byl Václav Havel, jediným předsedou OF byl ale v říjnu 1990 zvolen Václav Klaus,[2] který se později stal předsedou ODS. Na Slovensku obdobnou roli hrálo hnutí Verejnosť proti násiliu (VPN).
Sam Lowry
Sam Lowry 5 months ago
Tak ten byl dobrej, že prý odmítalo totalitní režim, a přitom ho spoluzakládali bolševici a stbáci. Za beztrestnost vynesli Havla na Hrad, začali podnikat a namísto odcházejících vojáků zvát ruské mafiány. Polobolševické hnutí Očekávám Funkci roku 1990 drtivě vyhrálo, proto to tu tak vypadá.
Maria Husu
Maria Husu 9 months ago
🤔 👏⚘🕯🇨🇿 🇸🇰
Jozef Gregor
Jozef Gregor 9 months ago
K.Kryl...do konce věřil,že láska a pravda múže zvítězit na lží a nenávistí ...
Ota Bálek
Ota Bálek 5 days ago
Kryl byl demokrat na rozdíl od druhých,kteří o demokracii jen hovořili,ale nebyl naivní,jak o tom píše v knize Půlkacíř a v písních,které se nevysílají,protože některým politikům dneška nedělají dobře.V mnohém se podobá K.H.Borovskému a jeho:Tak to chodí na tom světě každou chvíli jinak,dneska ctí Tě za svatého,zítra budeš sviňák.......
John Hudson
John Hudson 9 months ago
Ten měl být prezident.... měl velkou životní zkušenost.
Cactusius
Cactusius 26 days ago
Ano, naprosto souhlasím.. on.. byl od Masaryka asi první a asi i poslední člověk který na to měl (OPRAVDU) plný a upřimný morální kredit
Drahomir Havlicek
Drahomir Havlicek 10 months ago
Co tady melete o Havlovi? Celé je to hlavně o poslední větě "Té pakáže je v nás ještě víc." Celých 15 let od té doby, demokratické volby, a co? KSČ sedí v parlamentu, vláda vládne díky podpoře KSČ, a mstivého křiváka na hradě, premiér podvodník, největší příjemce dotací - tedy v konfliktu zájmů, trestně stíhaný agent STB, a co jste 2x zvolili za prezidenta ani nekomentuji. A za to všechno může Havel? Proboha proberte se! Fakt to není Havel, kdo tuhle zemi vede 30 let do sraček! A hlavně, začněte se starat, každý sám o sebe, abyste se měli lépe. Kdo myslel, že zacinká klíčema, a bude čekat až doženeme Německo, není asi úplně v pořádku. Havel za vaše zpackané životy fakt nemůže.
Jarda Zeman
Jarda Zeman 6 months ago
Když už chcete jmenovat všechny, kdo za ten bordel tady mohou, aby to nebylo jen na Havla, pak si vzpomeňte, čími hlasy byl zvolen Klaus prezidentem? Stejně jako současnou vládu pomáhají udržet komunisti, pomohli i Klausovi na hrad. Havel byl rovněž zvolen komunistickým parlamentem. Ale třeba v 90. letech, ale i pravicové vlády počátku tohoto století, fungovaly bez podpory komunistů a kam to dovedli? Začátek současného bordelu není vinou KSČM, ale lidí, kteří utekli z KSČ a přeběhli do prava, jen aby se dostali ke korytům. Kryl sice nesnášel komunisty a v době, kdy vládli, je kritizoval, ale po převratu jasně viděl, že ti, kdo přišli po nich, nejsou o nic lepší. Ono to totiž ani tak není o myšlence, jako o lidech. Jak myšlenka kapitalismu, tak myšlenka komunismu, má něco do sebe, ale ani jedna není spravedlivá pro všechny. Nejlepší by bylo asi to, co kdysi fungovalo v severských zemích, tedy kapitalismus s dobře propracovaným sociálním systémem, který se dokázal postarat o slabé a potřebné, ale dal prostor i schopným. Bohužel v této zemi mají prostor spíše ti všehoschopní a k nim patřil i Havel. Jenže teď už to není jen tady, ono to je po celém světě. Kdysi jsme se mohli ohlížet směrem na západ a závidět Američanům, dnes už jim není moc co závidět. Sociální systém tam chybí, více než kdy dříve v minulosti rozpoutávají války kvůli penězům z ropy a hrají si na spasitele světa. Kdysi dobře fungující kapitalismus západní Evropy už dávno nefunguje a Brusel celé Evropě nařizuje nesmysly. A na východě nic nefunguje tak, jako tomu bylo i v minulosti. Snad jediná země, která má výrazný ekonomický růst, je Čína, kde se pro změnu nehledí na lidská práva. Snad je dobře, že už Karel nežije, protože z tohohle by byl hodně smutný a nevím, kam by teď utíkal.
Karel Jäger
Karel Jäger 8 months ago
@westfan75 Co si člověk o sobě musí myslet, aby jiné mohl nazývat lůzou?
Drahomir Havlicek
Drahomir Havlicek 8 months ago
@Karel Lejčko Omlouvám se - překlep, mělo být 25 let, a od toho koncertu samozřejmě.
Karel Lejčko
Karel Lejčko 9 months ago
15 let demokratické volby?To jsem netušil že ta šaškárna proběhla až v roce 2004....Ovšem toho prolhaného neřáda z kolaborantské famílie nám byl čert dlužen.
Milan Novák
Milan Novák 9 months ago
@westfan75 DNES KAM SE PODÍVÁTE JE JEDEN ZLODĚJ VĚTŠÍ NEŽ DRUHÝ . TY HYENY BY SEŽRALI I HOVNO POD SEBOU , ALE LIDÉ JE VŮBEC NEZAJÍMALI . TAKÉ TO DNES VYPADÁ 2 BILIONU STÁTNÍHO DLUHU O NĚČEM SVĚDČÍ . KDYŽ NENÍ VE STÁTNÍ POKLADNĚ TAK SE VRHLI NA DOTACE Z EVROPSKÉ UNIE . NEVÍM JAK DLOUHO V EU BUDOU TISKNOUT PENÍZE PRO TY NAŠE VLÁDNÍ NENAŽRANCE . NESTAČILO , ŽE ROZKRADLI REPUBLIKU TAK VYTVOŘILI JEŠTĚ STÁTNÍ DLUH A DNES BEROU PŮL MILIONOVÉ PLATY V EU . TO JE ŽIVOT . TY KURVY BY PATŘILI NA ŠIBENICI A TO JEDEN VEDLE DRUHÉHO , BEZ ROZDÍLU .
Jan Heralecký
Jan Heralecký 10 months ago
Pane Kryl - mám vás rád.
Böhmisches Knödel
Tak už je doufám jasné, proč mu v tak raném věku puklo srdce... 😞
Antonín Kašparec
Antonín Kašparec 9 months ago
@karel januska Škoda,že se po koncertu nevyspal a ponocoval u piva,mohl vydržet.
karel januska
karel januska 9 months ago
@Faustusful přesněji to nešlo napsat, Karel Kryl se uštval k smrti množstvím koncertů a nevyspanim, nikoho nechtěl zklamat
Faustusful
Faustusful Year ago
ano je to jasne bylo to z prepracovani + rodina diagnoza jeho stryc zemrel v 19 druhy v 55 maminka v 70 a to měla nekolik infarktu. Karel tydne red smrtí měl koncertni snuru a po kazdym koncerte spal 2-3 hodiny. . I ti co ho dobre znali rikají že ty řeči o tom že to bylo kvuli rozdělení že to jsou blbosti. Doporučuju shlednout par dokumentů o něm
Peter Kucka
Peter Kucka Year ago
Bohovsky človek ...
George Alterr
George Alterr Year ago
Co by nám pan Kryl řekl dnes, kdyby žil a vnímal politiku Bruselu a EU!? Náměty na písničky, které tak dobře Kryl uměl skládat a interpretovat dnešní doba přímo překypuje. Jen by mu asi bylo do breku i v tom "Mníšku pod Alpou" :-(
karel januska
karel januska 6 days ago
@Ota Bálek jeho víra mu nedovolovala nesnášenlivost
Ota Bálek
Ota Bálek 7 days ago
@karel januska Kryl Havla nesnášel anazval jej v písni Timurem a jeho partou....
karel januska
karel januska 8 months ago
@Bohumil Hornák za minulého režimu jsme mohli jenom závidět že byl Benelux a EU, NATO, Karel by byl určitě rád že nás vzali mezi sebe a to je zase zásluhou Václava Havla
Bohumil Hornák
Bohumil Hornák 8 months ago
Vis co by nam rekl Karel, kdyby to vsechno videl svyma modryma ocima, nic, umrel by po druhy.
Marie Zapecova
Marie Zapecova 8 months ago
Ano:-)...Děkuji.@karel januska
Janci Demovic
Janci Demovic Year ago
Tento clovek naozaj odisiel sklamany a zniceny,pre to,co tu videl! Keby sa nevratil,tak mozno dalej zije v mnisku pod alpou a mohli sme pocuvat dalsie nove piesne plne pravdy,bolesti a smutku. Verim,ze Karel by zil.
Ladislav Takáč
Janci Demovic Proč mu někdo z písničkářů nepomohl.Skoncil v Německu jako sportovní redaktor zklamaný bez pomoci.
Janci Demovic
Janci Demovic Year ago
nezabudneme,pokial budeme zit my stara garda. Ja som ta hraval na gitare a vsetci utekali odomna a ja som hral a hral ...sam pre nas.
pepa myšak
pepa myšak 2 years ago
Scarlett Johansson +18 vide_os ♥ TKnc1G0.esevirizev.cf/?youtubeMgDcGbb
Josef Palach
Josef Palach 2 years ago
PAN KRYL MOC DOBŘE VĚDĚL, JAKÁ ZKURVENÁ HYJENA, BYL VÁCLAV HAVEL
Petr Hubner
Petr Hubner 10 days ago
Souhlasím
Vašek Svatý
Vašek Svatý 9 months ago
Občanské fórum, ve zkratce OF, bylo politické hnutí, které vzniklo dva dny po začátku „sametové revoluce“ v Praze jako široká, spontánní platforma občanských nezávislých aktivit. OF odmítalo totalitní komunistický režim. Později se OF orientovalo politicky do pravého středu. Prvním neformálním lídrem hnutí byl Václav Havel, jediným předsedou OF byl ale v říjnu 1990 zvolen Václav Klaus,[2] který se později stal předsedou ODS. Na Slovensku obdobnou roli hrálo hnutí Verejnosť proti násiliu (VPN).
Jozef Gregor
Jozef Gregor 9 months ago
no jo,jak to,že ta tvoje hyena má v amer.Kongesu bustu ?
karel januska
karel januska 11 months ago
Václav Havel byl měkký, nechtěl pomstu
Michal Ochmann
Problém je že to nebylo v garniturach ale v nás všech ... Udělali jsme chybu a věřili dezinformaci, které využil Havel ... Je zajímavé se zpětně ohlédnout jak se ten zmr* dostal k moci ... :) Naletěli jsme ... Nedělejme to znovu a znovu pořád dokola ..
Marian Zbroj
Marian Zbroj 2 years ago
po revolúcií z neho nemali radosť...
KTQ-12 21
KTQ-12 21 8 months ago
Tak chystali se rozkrast a zaprodat zemi a Karel Kryl byl silne proti, nezaponenu jak se jej redaktor ptal jestli bude zadat zpet o ceske obcanstvi, a on nato ze jako nemecky obcan se do nemecke kolonie muze podivat vzdy. Tehdy jsme rikali, ze za tohle jej nenechaji zit, a pak prisla zprava ze umrel. :(
Kamil M
Kamil M Year ago
Marian Zbroj ani pred
Dalibor Buksa
Dalibor Buksa 2 years ago
... asi tak ...
Maj sa
Maj sa 2 years ago
Škoda toho veľkého, statočného človeka. Pána Kríla som v živote osobne nestretla ale z jeho výzoru, gest, z pohľadu jeho očí sa dalo vycítiť, že to bol jeden vzácny, skromný, inteligentný človek. Vždy si rada vypočujem jeho piesne, lebo texty jeho piesní boli zmysluplné a pravdivé.
Vašek Svatý
Vašek Svatý 9 months ago
Občanské fórum, ve zkratce OF, bylo politické hnutí, které vzniklo dva dny po začátku „sametové revoluce“ v Praze jako široká, spontánní platforma občanských nezávislých aktivit. OF odmítalo totalitní komunistický režim. Později se OF orientovalo politicky do pravého středu. Prvním neformálním lídrem hnutí byl Václav Havel, jediným předsedou OF byl ale v říjnu 1990 zvolen Václav Klaus,[2] který se později stal předsedou ODS. Na Slovensku obdobnou roli hrálo hnutí Verejnosť proti násiliu (VPN).
karel januska
karel januska 11 months ago
@Jumbiik jinak to nešlo, rozpadl se Sovětský svaz a Jugoslávie
Antonín Kašparec
Antonín Kašparec 11 months ago
@Jumbiik To je fakt,tam mu muselo být smutno a těžko,tady by byl více platný,po jeho bleskovém návratu už byly řeči k ničemu.
Janci Demovic
Janci Demovic Year ago
Mas pravdu!!!!!
Jumbiik
Jumbiik 2 years ago
Ten člověk zemřel žalem pro ČeskoSlovensko .... nikdo to tu tak nemiloval
Next videos
Top 36 Karel Kryl
2:01:04
Karel Kryl - Lasko
3:21
Karel Kryl - Lilie
3:45